O DINU
HISTORIE FIRMY

DINO TOYS

DINO TOYS JE PŘEDNÍM PRODUCENTEM PUZZLE, DESKOVÝCH HER, KARET, KOSTEK A DALŠÍHO HRAČKÁŘSKÉHO SORTIMENTU NA ČESKÉM TRHU.

ZÁBAVA PRO DĚTI, ALE I DOSPĚLÉ PŘINÁŠÍ VEDLE NAPĚTÍ, SOUTĚŽIVOSTI A DOBRÉ NÁLADY I MOŽNOST ROZVÍJET STRATEGICKÉ MYŠLENÍ A POSTŘEH.

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už 25 let

| Stáhnout dokument "historie firmy" ve verzi word - doc

 

Obrat 146 milionů korun a více než 1 700 000 prodaných her a hraček za uplynulý fiskální rok – taková je dnes pozice firmy Dino Toys na trhu. Firmu založil autor slavných Dostihů a sázek Ladislav Mareš. V současnosti stojí ve vedení jeho zeť Jan Šlemín, který společnost vynesl na výsluní tuzemského hračkářského trhu.

Zábava pro děti, ale i dospělé přináší vedle napětí, soutěživosti a dobré nálady i možnost rozvíjet strategické myšlení a postřeh. To je důvodem, proč po více než dvě desetiletí Dino Toys slaví úspěch se společenskými hrami jako Člověče, nezlob se!, Dostihy a sázky, AZ Kvíz nebo Kris Kros, které se pevně usídlily v českých domácnostech.

Dino Toys je předním producentem puzzle, deskových her, karet, kostek a dalšího hračkářského sortimentu na českém trhu. Mezi nejúspěšnější produkty patří i legendární plastová retro Tatra 148, která je věrnou kopií kultovní hračky z 80. let a podle jejíž předlohy v současnosti vstupují na trh nové třiceticentimetrové mini tatrovky, vyráběné ve spolupráci se společností Novoplast Liberec.

dino
Bezpečné a kvalitní hračky

Firmu založil v roce 1993 vizionář, milovník her a koní Ladislav Mareš. Od samotného počátku si český výrobce velmi pečlivě hlídá kvalitu, která odpovídá přísným Evropským normám a standardům, a je držitelem značky Bezpečná a kvalitní hračka. Dino Toys sleduje nejnovější trendy v celosvětovém měřítku. Velký důraz klade také na hravý design a vývoj her, které vychovávají hráče od útlého věku až do dospělosti, a v každém věku mu tak nabízejí adekvátní hru pro rozvoj motorických a myšlenkových dovedností.

Kromě vlastní produkce je Dino Toys také distributorem vybraných zahraničních her i hraček, jako jsou například panenky Nancy, plyšoví kamarádi nebo míče. Společnost  je zároveň držitelem mnoha atraktivních licencí a vytváří produkty na motivy vybraných filmů z produkce Disney, s legendárním Krtečkem Zdeňka Millera nebo třeba známých postaviček z večerníčků České Televize.

Výroba více než 2 500 000 kusů Dostihů a sázek

Většina vlastní produkce Dino Toys probíhá v Mnichově Hradišti, kde také společnost v červenci 2016 slaví 450 000 prodaných kusů hry Člověče, nezlob se! vyrobených za uplynulých 10 let. Bezpochyby největšího úspěchu ale firma dosáhla s hrou Dostihy a sázky, která se v několika obměnách vyrábí už od roku 1984 (tehdy ještě v malé jablonecké tiskárně Ladislava Mareše, od roku 1993 už pod hlavičkou Dino Toys) a má na kontě více než 2 500 000 prodaných kusů.

 

Prvenství mezi českými producenty

Český trh výrobců hraček je tvořen na jedné straně z velkých producentů vlastněných zahraničními firmami a na druhé straně z tradičních českých výrobců, ke kterým patří i rodinná firma Dino Toys. Ekonomické statistiky skupiny Erste ukazují, že se společnost se svými tržbami umísťuje na 5. místě v žebříčku největších producentů hraček v České republice. Ze všech ryze českých producentů však drží absolutní prvenství.

 

Hry a hračky Dino Toys jdou na odbyt

Stále větší význam má v prodeji hraček společnosti Dino Toys tzv. nezávislý trh. Konkrétně se jedná o prodejny Dráčik, MPK Toys a Teddies, kteří zajišťují více než 30 % obratu firmy. Z pohledu prodeje koncovým zákazníkům jsou důležité jak kamenné prodejny, tak i e-shopy, a to především všeobecné s plnou sortimentní nabídkou.
Zájem o sortiment Dino Toys je také v zahraničí. Dlouhodobě se daří především prodeji v Maďarsku, Pobaltí, Rumunsku, Srbsku, SAE a v Izraeli, ale vývoz putuje i do západoevropských zemí. Nejúspěšnějšími prodejními artikly v zahraničí jsou především hry a hračky s licencí Krteček nebo dětské puzzle s licencí Disney. Úspěch na okolních trzích zaznamenává i legendární plastová Tatra 148, její obliba stoupá hlavně u dětí v Pobaltí.

 

Podporujeme a pomáháme

Dino Toys se snaží podporovat veřejné projekty, spolky a kluby pracující s dětmi i aktivity podporující znevýhodněné skupiny obyvatel. Letos na jaře se firma například stala sponzorem inscenace Městského divadla Mladá Boleslav, dále podporuje dobrovolné hasiče, mateřské školy, herní kluby a další akce pro veřejnost.

 

| Stáhnout dokument "historie firmy" ve verzi word_doc