O DINU
HISTORIE FIRMY

DINO TOYS

DINO TOYS JE PŘEDNÍM PRODUCENTEM PUZZLE, DESKOVÝCH HER, KARET, KOSTEK A DALŠÍHO HRAČKÁŘSKÉHO SORTIMENTU NA ČESKÉM TRHU.

ZÁBAVA PRO DĚTI, ALE I DOSPĚLÉ PŘINÁŠÍ VEDLE NAPĚTÍ, SOUTĚŽIVOSTI A DOBRÉ NÁLADY I MOŽNOST ROZVÍJET STRATEGICKÉ MYŠLENÍ A POSTŘEH.

Rodinná firma Dino Toys rozvíjí fantazii dětí i dospělých už více než 25 let

| Stáhnout dokument "historie firmy" ve verzi word - doc

 

Obrat 146 milionů korun a více než 1 700 000 prodaných her a hraček za uplynulý fiskální rok – taková je dnes pozice firmy Dino Toys na trhu. Firmu založil autor slavných Dostihů a sázek Ladislav Mareš. V současnosti stojí ve vedení jeho zeť Jan Šlemín, který společnost vynesl na výsluní tuzemského hračkářského trhu.

Zábava pro děti, ale i dospělé přináší vedle napětí, soutěživosti a dobré nálady i možnost rozvíjet strategické myšlení a postřeh. To je důvodem, proč po více než dvě desetiletí Dino Toys slaví úspěch se společenskými hrami jako Člověče, nezlob se!, Dostihy a sázky, AZ Kvíz nebo Kris Kros, které se pevně usídlily v českých domácnostech.

Dino Toys je předním producentem puzzle, deskových her, karet, kostek a dalšího hračkářského sortimentu na českém trhu. Mezi nejúspěšnější produkty patří i legendární plastová retro Tatra 148, která je věrnou kopií kultovní hračky z 80. let a podle jejíž předlohy v současnosti vstupují na trh nové třiceticentimetrové mini tatrovky, vyráběné ve spolupráci se společností Novoplast Liberec.

dino
Bezpečné a kvalitní hračky

Firmu založil v roce 1993 vizionář, milovník her a koní Ladislav Mareš. Od samotného počátku si český výrobce velmi pečlivě hlídá kvalitu, která odpovídá přísným Evropským normám a standardům, a je držitelem značky Bezpečná a kvalitní hračka. Dino Toys sleduje nejnovější trendy v celosvětovém měřítku. Velký důraz klade také na hravý design a vývoj her, které vychovávají hráče od útlého věku až do dospělosti, a v každém věku mu tak nabízejí adekvátní hru pro rozvoj motorických a myšlenkových dovedností.

V průběhu jara 2018 převzalo Dino Toys společnost TOPA, která je tradičním producentem dřevěných obrázkových kostek. Majetkové převzetí výrobního závodu TOPA bylo logickým vyústěním dlouhodobého obchodního vztahu obou subjektů, protože dřevěné obrázkové kostky tvořili základní sortiment Dina.

Společnost  je držitelem mnoha atraktivních licencí a vytváří produkty na motivy vybraných filmů z produkce Disney, s legendárním Krtečkem Zdeňka Millera nebo třeba známých postaviček z večerníčků České Televize.

Výroba více než 2 500 000 kusů Dostihů a sázek

Většina vlastní produkce Dino Toys probíhá v Mnichově Hradišti, kde také společnost v červenci 2016 slaví 450 000 prodaných kusů hry Člověče, nezlob se! vyrobených za uplynulých 10 let. Bezpochyby největšího úspěchu ale firma dosáhla s hrou Dostihy a sázky, která se v několika obměnách vyrábí už od roku 1984 (tehdy ještě v malé jablonecké tiskárně Ladislava Mareše, od roku 1993 už pod hlavičkou Dino Toys) a má na kontě více než 2 500 000 prodaných kusů.

 

Prvenství mezi českými producenty

Český trh výrobců hraček je tvořen na jedné straně z velkých producentů vlastněných zahraničními firmami a na druhé straně z tradičních českých výrobců, ke kterým patří i rodinná firma Dino Toys. Ekonomické statistiky skupiny Erste ukazují, že se společnost se svými tržbami umísťuje na 5. místě v žebříčku největších producentů hraček v České republice. Ze všech ryze českých producentů však drží absolutní prvenství.

 

Hry a hračky Dino Toys jdou na odbyt

Stále větší význam má v prodeji hraček společnosti Dino Toys tzv. nezávislý trh. Konkrétně se jedná o prodejny Dráčik, MPK Toys a Teddies, kteří zajišťují více než 30 % obratu firmy. Z pohledu prodeje koncovým zákazníkům jsou důležité jak kamenné prodejny, tak i e-shopy, a to především všeobecné s plnou sortimentní nabídkou.
Zájem o sortiment Dino Toys je také v zahraničí. Dlouhodobě se daří především prodeji v Maďarsku, Pobaltí, Rumunsku, Srbsku, SAE a v Izraeli, ale vývoz putuje i do západoevropských zemí. Nejúspěšnějšími prodejními artikly v zahraničí jsou především hry a hračky s licencí Krteček nebo dětské puzzle s licencí Disney. Úspěch na okolních trzích zaznamenává i legendární plastová Tatra 148, její obliba stoupá hlavně u dětí v Pobaltí.

 

Podporujeme a pomáháme

Dino Toys se snaží podporovat veřejné projekty, spolky a kluby pracující s dětmi i aktivity podporující znevýhodněné skupiny obyvatel. Letos na jaře se firma například stala sponzorem inscenace Městského divadla Mladá Boleslav, dále podporuje dobrovolné hasiče, mateřské školy, herní kluby a další akce pro veřejnost.

 

| Stáhnout dokument "historie firmy" ve verzi word_doc